Tüm Kartlara 10 Taksit İmkanı
5 Ocak 2017
Prins Marka LPG Dönüşüm Kiti Montajlarında Motor Garantisi
10 Ocak 2017
Tümünü Göster

Egzoz Muayene İstasyonumuz Hizmetinizde

Motorlu Kara Taşıtlarından Kaynaklanan Egzoz Gazı Emisyonlarının Kontrolüne Dair Yönetmelik gereğince araç sahiplerinin yaptırmak zorunda oldukları egzoz gazı emisyon ölçümleri servisimizde yapılmaktadır. Servisimizde; resmi olarak egzoz-emisyon ölçümü yapılmakta ve Emisyon pulu verilmektedir. Egzoz gazı analiz cihazlarımızla doğru ve güvenilir ölçüm için sizlerin hizmetindeyiz.

Çevre bilincinin artmasıyla birlikte, egzoz ölçümlerini yaptırmayan araç sahiplerine verilen cezalar da geçtiğimiz yıllarda ciddi oranda arttırılmıştır. Egzoz emisyon ölçüm işlemi için ülkemizin her tarafında standart bir ücret alınırken, ölçüm yaptırma süresini aşan motorlu taşıt sahiplerine ağır idari para cezası verilmektedir. Egzoz-Emisyon Ölçümü yaptırmayan araç sahiplerine, aracın egzoz emisyonu yönetmeliklerle belirlenen standartlardan yüksek ise bu para cezası iki kat olarak uygulanmaktadır.

Hususi otomobillerin ilk üç yaş sonunda ve devamında her iki yılda bir, resmi otomobillerin ilk iki yaş sonunda ve devamında yılda bir, diğer motorlu taşıtların ise, ilk bir yaş sonunda ve devamında yılda bir düzenli olarak egzoz gazı emisyon ölçümünü yaptırmaları gerekmektedir. Çevre, sağlık ve aracımızın düzgün çalışması için; egzoz emisyonunu ölçtürmede geç kalmayın

//]]>


BAYİLİKLERİMİZ

© 2016 Akabe Otogaz Sistemleri - Çorum. Tüm Hakları Saklıdır.

  • GSM: 0545 377 53 37
  • GSM: 0532 624 39 45
  • Tel: 0364 333 1 999

Adres: Ankara Yolu 3.cad No:11 Çorum (Karataş Plaza Peugot, Honda, Hyundai, Fiat Arkası, 112 Çağrı Merkezi Yanı) ÇORUM