Oto LPG Tankları

İkisi de kendi alanının en iyisi olan PRINS ve EVAS, ülke çapında işbirliği halindedir. Bu işbirliğinin bir uzantısı olarak EVAS ürünlerinin yurt içinde dağıtımı PRINS aracılığı ile yapılmaktadır. Bu doğrultuda yurt içine üretilen oto tankların kimlik bilgilerinin yazılı olduğu plaketlerde "PRINS için üretilmiştir" ifadesi yer almaktadır. Ayrıca, diğerlerinden kolaylıkla ayrılmasını sağlayan PRINS logosu bulunmaktadır. Güvenli ve sorunsuz bir LPG dönüşümü için PRINS sistemi ile birlikte EVAS tarafından üretilmiş ototank ürünlerinin tercih edilmesini öneririz.

Oto LPG tankı nedir?

LPG dönüşümlü araçlarda gazın depolandığı basınçlı kaplar için kullanılan tanımdır, oto tank olarak da bilinir. Basınçlı kaplar için özel olarak üretilen çelik malzemeden imal edilmektedir. LPG'nin araçlarda güvenli kullanımı için en önemli unsurlardan biridir. Oto tanklar; aracın altına, bagaj içine veya stepne boşluğuna monte edilebilir.

Oto LPG tankları güvenli mi?

Oto LPG tankları, araçların benzin depolarının yaklaşık iki katı kalınlıkta çelik malzemeden üretilmektedir ve her bir oto lpg tankı, çalışma basıncının yaklaşık 2,5 katı basınç altında sızdırmazlık yönünden test edilmektedir.

Ayrıca her üretim partisinden alınan tank numuneleri laboratuvarda çeşitli deneylere tabi tutulmaktadır. X-Ray film ile muayene, çekme deneyi, bükme deneyi, kaynak kesitinin incelenmesi gibi tahribatlı ve tahribatsız deneyler yapılmakta ve o parti ancak tüm deneylerin sonuçları olumlu ise kabul edilmektedir. Bu deneylerden biri olan yırtılma deneyinde, tank bir noktadan yırtılıncaya kadar yüksek basınca maruz bırakılmaktadır. Bu deneyde yırtılma anındaki basınç, oto tankın gerçek hayatta karşılaşacağı basıncın 12 katına kadar ulaşabilmektedir.

Yetkili üreticiler tarafından, Avrupa normlarına uygun olarak üretimi ve testleri yapılan oto LPG tankları, yasal ömrü olan 10 yıl boyunca güvenle kullanılabilirler. Ömrünü dolduran oto tanklar, görünüşte iyi durumda bile olsa yenisi ile değiştirilmelidir.

Oto LPG Tankları
EVAS oto LPG tankları

Ülkemizde oto tank üretiminin öncülerinden olan EVAS, dünya standartlarına uygun kalitede ürünler üretmektedir. Yarım yüzyıllık basınçlı kap üretimi tecrübesinin ışığında 51 ülkeye ihracat yapmaktadır. Teknolojik laboratuvarı, test ve kontrol noktalarıyla ürünlerinin kalitesini garanti altına almaktadır.

EVAS oto LPG tankları, bagaj içerisine monte edilen silindirik tank ve stepne boşluğuna monte edilen simit tank tiplerinde üretilmektedir. Gün geçtikçe genişleyen ürün yelpazesinde farklı çaplarda ve onlarca farklı hacim kapasitesinde silindirik ve simit tank PRINS ürünleriyle birlikte kullanılabilmektedir. Her araca uygun ürünler bulunabilmektedir.
//]]>


BAYİLİKLERİMİZ

© 2016 Akabe Otogaz Sistemleri - Çorum. Tüm Hakları Saklıdır.

  • GSM: 0545 377 53 37
  • GSM: 0532 624 39 45
  • Tel: 0364 333 1 999

Adres: Ankara Yolu 3.cad No:11 Çorum (Karataş Plaza Peugot, Honda, Hyundai, Fiat Arkası, 112 Çağrı Merkezi Yanı) ÇORUM