LPDi Sistemi ve Getirdikleri

LPi de olduğu gibi LPdi sisteminde de otogaz bütün süreç te likit durumundadır. Fakat LPdi sistemiyle giriş valfleri en yeni direk enjeksiyon motorlarına uygun olarak atlanmıştır. Otogaz silindirler içine standart benzin enjektörleri kanalıyla verilir. Bu çığır açan sistem için bazı yeni ve patentli komponentler geliştirilmiştir.

AVANTAJLAR

LPdi sisteminin bazı avantajları vardır. Direk enjeksiyon sebebiyle hiç filtre değişimine ihtiyaç göstermediği için servis dostu bir sistemdir. İlave olarak motor soğutma sisteminde herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Böylelikle motorun tam gücü kullanılabilir. Direk enjeksiyonda çevreye dost otogaz kullanılmaktadır ki bu da karbon dioksit salımını %20 ye kadar azaltmaktadır Yeni ve mevcut araçlar için Euro5 standartlarına uygunluğu bulunmaktadır. Direk enjeksiyonla enjekte edilen yakıt miktarını ölçmemizi mümkündür. Bu da motor yönetim sisteminin tüm kapasitesini kullanılabilmesine olanak sağlar ve optimum yakıt tüketimi ve sürüş sağlanır.

TEKNİK

LPdi tanka entegre çok iyi bilinen LPi membranlı pompa kullanır. Pompa sistemdeki basıncı artırır ve dolaşım için yakıt verir. LPdi sistemimin kalbi otogaz ve benzinin serbestçe değişimini sağlayan patentli FSU (Yakıt Değişim Ünitesi) dir. Benzin ve otogaz FSU içine verilir ve seçilen yakıt araçtaki enjeksiyon oluşmadan önce basıncı 100 bara kadar artıran orjinal yüksek basınç pompasına gönderilir. Aracın tek olan bu sisemi istenirse tek yakıtta da çalışabilir. Keza, motor otogazla da çalıştırılabilir. Benzin sistemi sadece LPG tankının boşalmasında aracın yakıtını yedeklemek için kullanılabilir. Şüphesiz sürücü bir yakıttan diğerine Viallenin denenmiş,güvenilir yakıt swici vasıtasıyla geçmekte serbesttir. Otogaz belli şartlar altında sıcağın etkisiyle buharlaşabilen fiziksel özelliklere haizdir. Bu alıştığınız benzinli motorlarından daha uzun marş süreleri olmasına sebep olabilir. Bu etkiyi en aza indirmek için bazı modellerde bir otogaz pompası araç kapısı açıldığında basıncın sistemde daha erken oluşmasını sağlamak için faaliyete geçer. Bu basınç artışı buhar şekline dönen yakıtı tekrar sıkıştırarak likit haline dönüştürür.

MEVCUDİYET

LPdi birçok araca uygun jenerik bir sistemdir. Herhangi bir pazar girmeden önce Vialle sıkı test ve onay prosedürleri uygular. Halen Vialle LPdi sistemlerini VAG yelpazesine ait araçlara ürün vermektedir. 2010 yılında direk enjeksiyonlu diğer araçların çoğuna sistem verilecektir
//]]>


BAYİLİKLERİMİZ

© 2016 Akabe Otogaz Sistemleri - Çorum. Tüm Hakları Saklıdır.

  • GSM: 0545 377 53 37
  • GSM: 0532 624 39 45
  • Tel: 0364 333 1 999

Adres: Ankara Yolu 3.cad No:11 Çorum (Karataş Plaza Peugot, Honda, Hyundai, Fiat Arkası, 112 Çağrı Merkezi Yanı) ÇORUM