VIALLE OTOGAZ SİSTEMLERİ

Vialle LIQUIDSI Uyumlu Araç Listesi için tıklayın
Vialle LPDI Uyumlu Araç Listesi için tıklayın


Vialle LPi Sıvı Püskürtmeli LPG Dönüşüm Kiti LPi Nedir? (Sıvı Püskürtmeli LPG Sistemi)
Likit Propan Enjeksiyonu, LPG'nin likit haldeki enjeksiyonu demektir. LPi sistemi, içten yanmalı motordaki hava/LPG karışımını ölçmeye/dozaj ayarlamaya farklı bir yaklaşım anlamına gelir. Bu LPi sistemi 1995'te tanıtılmıştır ve geleneksel LPG sisteminin yerine geçmiştir. Başlangıçta, ince ayar yapan elektronik bir aygıtla bağlantısı mümkün olan bir buharlaştırıcı/venturi sistemi, karışımın dozunu belirliyordu. Sürekli olarak gelişmekte olan teknik, düzenleyici basınç sistemiyle elde edilenden daha hassas bir biçimde karışımın basınç dozajını ayarlamayı gerektiriyordu. Amaç, benzin yakıt enjeksiyonunu olabildiğince doğru tahmin etmektir. Bu yüzden likit LPG'yi direk olarak giriş valfine enjekte etme seçeneği mantıklıdır. Sentetik borular, montaj yapmayı kolaylaştırıcı hareket kabiliyetine sahiptir.

Vialle LPi sistemi Türkiye'deki tek sıvı püskürtmeli LPG sistemidir ve aynı zamanda piyasadaki en modern ve en teknolojik lpg tesisatıdır. Multipoint sıvı enjeksiyon (dünya çapında patentli) sayesinde motorun orijinal gücü değişmemekte ve sürüş benzinli araç gibi olmaktadır.LPi sıvı LPG dönüşüm kiti taktırarak, LPG'nin Benzin karşısındaki fiyat ve vergi avantajından yararlanarak yüksek oranda tasarruf, aynı zamanda düşük karbondioksit salınımı sayesinde çevreyi koruyarak daha sağlıklı bir gelecek, diğer LPG dönüşüm kitlerine göre bakım gerektirmemesi, ayar gerektirmemesi gibi avantajları sayesinde maliyetsiz kullanım sağlarsınız.

Neden VİALLE LPİ ? Vialle LPi Sıvı Püskürtmeli LPG Dönüşüm Kitiyle, aracınız benzinli motor gücünden bir şey kaybetmemekte, en yüksek seviyede verim ve tasarrufla çalışmaktadır. Ayrıca sürücü için çok önemli olan sürüş ve hızlanma gibi önemli özelliklerde de herhangi bir değişiklik olmamaktadır.

Vialle LPi'nin, Sıralı Sistem LPG Dönüşüm Kitlerine Göre Avantajları;

Performans Kaybı Yok!
Sıvı püskürtmeli Vialle LPG sistemi, "sıvı" haldeki LPG'i emme valfinin hemen önünden gönderdiği için, silindirde bir soğuma meydana getirerek daha fazla yakıtın silindire dolmasına ve motorun daha güçlü çalışmasına imkan sağlar. Bu sayede benzinli sistemden performans olarak hiçbir farkı yoktur.

Periyodik Bakım Yok!
Sıralı sistem LPG sistemlerinde, düzenli olarak servise gidilerek LPG sistemininin filtre, hava ve coğrafik koşullara göre ayarlama gibi işlemler yapılır. Oysa ki sıvı püskürtmeli LPG sistemi olan Vialle LPi herhangi bir periyodik bakıma ihtiyaç duymaz.

"Backfire" Riski yok!
Backfire; gaz halinde LPG kullanan sıralı sistem LPG kki Yok!itlerinde, gazın bir bölümünün yanma odası dışında da yanmaya devam etmesine denir. Aracınız için zararlı olan bu durum, sıvı püskürtmeli LPG sistemi Vialle LPi takılmış araçlarda yaşanmaz.

Motor Ömrü Kısalmaz!
Vialle LPi, dünyanin en yeni ve lider teknolojisi sayesinde, aracınızın benzinli sistemine çok benzer bir yapıda çalışır. Sıvı püskürtmesi sayesinde, sıralı sistem LPG kitleri nedeniyle motor donanımınızda oluşan yıpranmalar olmaz.

Yakıt Tasarrufu!
Vialle LPi, üstün teknolojili sıvı LPG püskürtmesi sayesinde en yüksek verimle çalışarak benzinli sistemlere ve gaz LPG kullanan sıralı sistem LPG kiti uygulanmış araçlara oranla yakıt tasarrufu sağlar.

Sıcak, soğuk, nem, rakım ayarına gerek yok!
Sıralı sistem buharlı LPG sistemlerinde, hava veya coğrafik koşullara göre ayar yapılmaktadır. Oysa ki sıvı püskürtmeli LPG sistemi olan Vialle LPi, LPG'i sıvı olarak sisteme gönderdiği için dış etkenlerden etkilenmez.

LPDi Sistemi ve Getirdikleri

LPi de olduğu gibi LPdi sisteminde de otogaz bütün süreç te likit durumundadır. Fakat LPdi sistemiyle giriş valfleri en yeni direk enjeksiyon motorlarına uygun olarak atlanmıştır. Otogaz silindirler içine standart benzin enjektörleri kanalıyla verilir. Bu çığır açan sistem için bazı yeni ve patentli komponentler geliştirilmiştir.

AVANTAJLAR
LPdi sisteminin bazı avantajları vardır. Direk enjeksiyon sebebiyle hiç filtre değişimine ihtiyaç göstermediği için servis dostu bir sistemdir. İlave olarak motor soğutma sisteminde herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Böylelikle motorun tam gücü kullanılabilir. Direk enjeksiyonda çevreye dost otogaz kullanılmaktadır ki bu da karbon dioksit salımını %20 ye kadar azaltmaktadır Yeni ve mevcut araçlar için Euro5 standartlarına uygunluğu bulunmaktadır. Direk enjeksiyonla enjekte edilen yakıt miktarını ölçmemizi mümkündür. Bu da motor yönetim sisteminin tüm kapasitesini kullanılabilmesine olanak sağlar ve optimum yakıt tüketimi ve sürüş sağlanır.

TEKNİK
LPdi tanka entegre çok iyi bilinen LPi membranlı pompa kullanır. Pompa sistemdeki basıncı artırır ve dolaşım için yakıt verir. LPdi sistemimin kalbi otogaz ve benzinin serbestçe değişimini sağlayan patentli FSU (Yakıt Değişim Ünitesi) dir. Benzin ve otogaz FSU içine verilir ve seçilen yakıt araçtaki enjeksiyon oluşmadan önce basıncı 100 bara kadar artıran orjinal yüksek basınç pompasına gönderilir. Aracın tek olan bu sisemi istenirse tek yakıtta da çalışabilir. Keza, motor otogazla da çalıştırılabilir. Benzin sistemi sadece LPG tankının boşalmasında aracın yakıtını yedeklemek için kullanılabilir. Şüphesiz sürücü bir yakıttan diğerine Viallenin denenmiş,güvenilir yakıt swici vasıtasıyla geçmekte serbesttir. Otogaz belli şartlar altında sıcağın etkisiyle buharlaşabilen fiziksel özelliklere haizdir. Bu alıştığınız benzinli motorlarından daha uzun marş süreleri olmasına sebep olabilir. Bu etkiyi en aza indirmek için bazı modellerde bir otogaz pompası araç kapısı açıldığında basıncın sistemde daha erken oluşmasını sağlamak için faaliyete geçer. Bu basınç artışı buhar şekline dönen yakıtı tekrar sıkıştırarak likit haline dönüştürür.

MEVCUDİYET
LPdi birçok araca uygun jenerik bir sistemdir. Herhangi bir pazar girmeden önce Vialle sıkı test ve onay prosedürleri uygular. Halen Vialle LPdi sistemlerini VAG yelpazesine ait araçlara ürün vermektedir. 2010 yılında direk enjeksiyonlu diğer araçların çoğuna sistem verilecektir.

//]]>


BAYİLİKLERİMİZ

© 2016 Akabe Otogaz Sistemleri - Çorum. Tüm Hakları Saklıdır.

  • GSM: 0545 377 53 37
  • GSM: 0532 624 39 45
  • Tel: 0364 333 1 999

Adres: Ankara Yolu 3.cad No:11 Çorum (Karataş Plaza Peugot, Honda, Hyundai, Fiat Arkası, 112 Çağrı Merkezi Yanı) ÇORUM